Kistérség PDF Nyomtatás E-mail

Általános ismertető

2008. július 1.-től a Polgári Kistérség Többcélú Társulása 4 településén – Folyás, Görbeháza, Tiszagyulaháza, Újtikos - működik a mozgókönyvtári szolgáltatás. Könyvtárunk egyrészt a Polgári Kistérség Többcélú Társulása Hivatala, Polgár Város Önkormányzata és az Ady Endre Művelődési Központ és Könyvtár között létrejött Közszolgáltatási Megállapodás alapján, másrészt a könyvtár és az egyes települések polgármesteri hivatalával kötött Megbízási Szerződés mozgókönyvtári szolgáltatás megrendelésére alapján végzi e tevékenységét.

Ezen Szerződés alapján a szolgáltató központként működő könyvtárunk a következő területeken fejti ki tevékenységét:

• dokumentumszolgáltatás(állomány fejlesztése, korszerűsítése, cseréje)

• állománygondozás

• információszolgáltatás (a magyar könyvtári rendszer szolgáltatásairól, közhasznú és közérdekű információk)

• közösségi szolgáltatások (könyvtári rendezvények szervezése)

Kistérségi mozgókönyvtári szolgáltatóhelyek

FOLYÁS